AKCJA W SZKOLE

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

 

 

Akcja jest okazją, aby w łatwy sposób, symbolicznie i wspólnie pokazać solidarność z wcześniakami oraz ich rodzinami. 

Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy

i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania.

Bezpieczni w sieci to projekt edukacyjny adresowany do nauczycieli oraz uczniów klas 7–8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest wspieranie pedagogów, a także młodzieży

w podnoszeniu kompetencji cyfrowych z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Projekt realizuje NASK – Państwowy Instytut Badawczy w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

Planeta Energii to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Energi z Grupy ORLEN, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego pierwotną ideą było propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i jej źródłach oraz bezpiecznym i racjonalnym korzystaniu z prądu.

13.edycja konkursu koncentruje się na ochronie drzew i ekosystemów leśnych, które odgrywają kluczową rolę w naszym środowisku. Uczestnicy będą mieli okazję poznać różnorodność gatunków drzew, ich znaczenie dla ekosystemów oraz ich wpływ na życie zwierząt i otaczającą przyrodę. Program zachęci również do refleksji nad konsekwencjami utraty drzew oraz podkreśli, jak ważna jest ich ochrona. Dodatkowo, skupimy się na prostych, codziennych działaniach, które każdy może podjąć, by wspierać bioróżnorodność. Działania takie jak budowa kompostowników, schronień dla jeży czy zaspokajanie potrzeb ropuch pokażą, jak małe inicjatywy mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Program łączy edukację z praktycznymi rozwiązaniami, inspirując do troski o przyrodę w najbliższym otoczeniu.

Kampania koncentruje się na:

  • uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,

  • wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci, 

  • promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,

  • promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. 

Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.

PROJEKTY W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

Publiczna Szkoła Podstawowa

im. Tadeusza Kościuszki

w Zgłowiączce

Created by Magdalene Twardowska